Aktualności

Trwają policyjne działania ”Jednoślad”

Data publikacji 16.11.2023

Od wczesnych godzin (16 listopada) wschowska drogówka prowadzi powiatowe działania prewencyjno - kontrole „Jednoślad” mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza w kwestii przestrzegania przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez tą grupę, która narażona jest najbardziej na szereg dolegliwości w wyniku zdarzenia drogowego. Policjanci również przypominają o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które w okresie jesienno - zimowym powinny stanowić nieodzowny element na naszych kurtkach, okryciach wierzchnich.

Powtarzające się dość często policyjne działania „Jednośladczy „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” mają za zadanie wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań jakie popełniają piesi, rowerzyści, motocykliści. Uwa mundurowych również objęci są kierowcy, którzy bagatelizują przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają zagrożenie dla pieszych.

W trakcie prowadzonych dzisiejszych działań wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego skupią się na kierujących jednośladami- motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Nie tylko trzeźwość będzie weryfikowana, ale również sprawdzane będą stany techniczne jednośladów.

Policjanci przypominać będą również o konieczności noszenia elementów odblaskowych, w tym niekorzystnym dla wszystkich użytkowników dróg okresie jesienno – zimowym.

Naszym działaniom przyświecają główne cele - poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie zdarzeń drogowych.


 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie


 

Powrót na górę strony