Aktualności

Akcja „Trzeźwość” na lubuskich drogach – tysiące przebadanych kierowców

Data publikacji 13.11.2023

Wschowscy policjanci stale apelują do kierowców, aby nie wsiadali za stery swoich pojazdów po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu, bądź po zażyciu środków odurzających. Prowadzone cyklicznie działania ogólnopolskie, wojewódzkie czy powiatowe mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy nie tylko swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo dla samych siebie, ale w szczególności zagrażają pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Od samego rana (13 listopada) trwają działania wojewódzkie „Trzeźwość”.

O tym, że jazda na "podwójnym gazie" , jazda po zażyciu środków odurzających zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą informują i apelują o rozsądek nie tylko policjanci, ale przede wszystkim instytucje do tego powołane w prowadzonych kampaniach, w środkach masowego przekazu. Pomimo szerokiego działania prewencyjnego nadal trafiają się osoby, które igrają z życiem swoim oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Jak wynika z policyjnych statystyk jazda w stanie nietrzeźwości zajmuje miejsce zaraz po nadmiernej prędkości. To właśnie nietrzeźwi kierowcy bardzo często są powodem wypadków drogowych, które kończą się utratą zdrowia, a w najgorszych przypadkach życia. Aby uniknąć takich zdarzeń w harmonogramie wschowskiej drogówki na stałe zapisane są działania „Trzeźwość”.

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony