Aktualności

„Stop Przemocy” w lubuskich szkołach

Data publikacji 09.11.2023

Listopad jest miesiącem szczególnym, ponieważ to właśnie w listopadzie przypada wiele akcji profilaktycznych o tematyce przemocowej. Nasze działania jako realizatorów programu „Stop przemocy” w tym roku koncentrują się w największym stopniu na dzieciach i młodzieży w różnych grupach wiekowych. Podjęte działania o charakterze informacyjnym mają naszych adresatów uświadamiać i zapobiegać.

Lokalna inicjatywa prowadzonej przez cały listopad akcji antyprzemocowej odbywa się pod hasłem „Wschowa wolna od przemocy” datowana na 21 listopada 2023 roku.

Od początku listopada odbywa się szereg spotkań z przedstawicielami różnych instytucji z terenu gminy Wschowa, które realizują zadania w zakresie przemocy domowej. Prelekcjami objęte zostały szkoły podstawowe i szkoły średnie.

W trakcie spotkań wręczane są zawieszki „Stop przemocy” i broszury zawierające podstawowe informacje o przemocy, zagrożeniach i skutkach, przeciwdziałaniu przemocy, oraz informacje jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, informacje o instytucjach udzielających pomocy. Na plakacie informacyjnym zawarte są podstawowe informacje dot. przemocy, instytucji udzielających pomocy, porad oraz ważne numery telefonów.

 

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony