Sławscy wandale wpadli w Lubiniu w ręce wschowskich kryminalnych - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Sławscy wandale wpadli w Lubiniu w ręce wschowskich kryminalnych

Data publikacji 04.05.2021

Wschowska Policja nie będzie stosowała żadnych ulg wobec osób, które nie będą szanowały cudzego mienia. Tak było w przypadku młodych mieszkańców powiatu lubińskiego, którzy przyjechali na majowe występy do Sławy.  Młodzi mężczyźni wyładowali swoją złość, spotęgowaną wypitym wcześniej alkoholem na infrastrukturze parku miejskiego, parasolach na terenie ośrodka wypoczynkowego oraz ulicznych gazonach. Pomocny w identyfikacji okazał się monitoring miejski. Wandale, kiedy zorientowali się, że poszukiwani są przez strażników miejskich i policjantów szybko opuścili ośrodek wypoczynkowy. Zatrzymani zostali przez wschowskich kryminalnych na terenie Lubina.

Całkowitą nieodpowiedzialnością i brakiem poszanowania dla cudzego mienia wykazali się trzej mieszkańcy powiatu lubińskiego, którzy przyjechali na majówkę do Sławy. Dwaj mężczyźni w wieku 17 lat i 16- latek w nocy z 30 kwietnia na 1 maja bieżącego roku wybrali się na spacer po Sławie. Ich wędrówkę i niszczycielskie działania zarejestrował system monitoringu miejskiego. Mężczyźni swoją frustrację spotęgowaną wypitym alkoholem wyładowali na infrastrukturze parku miejskiego, na ławkach i parasolach ośrodka wypoczynkowego oraz ulicznych gazonach.

Zaangażowani w sprawę sławscy strażnicy miejscy i wschowscy policjanci już po kilku godzinach ustalili trop, który doprowadził ich do ośrodka wypoczynkowego w którym zatrzymali się wandale. Pomocny okazał się system monitoringu. Mężczyźni wczesnym rankiem wyjechali ze Sławy.

Analiza zebranego materiału dowodowego, zapis monitoringu nie budziły jakichkolwiek wątpliwości co do personaliów sprawców. W niedzielę (2 maja) 17-latkowie zostali zatrzymani przez wschowskich kryminalnych na terenie Lubina. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.  We wschowskiej komendzie Policji słyszeli zarzuty uszkodzenia mienia do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia.

W sprawie nieletniego 16 – latka sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

Wschowska Policja nie będzie stosowała żadnych ulg wobec wandali. 

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie