Dzielnicowi skuteczni w eliminowania kierowców pod wpływem narkotyków - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Dzielnicowi skuteczni w eliminowania kierowców pod wpływem narkotyków

Data publikacji 25.03.2021

Wschowscy dzielnicowi niemalże każdego dnia eliminują z dróg kierowców, którzy wcześniej zażyli środki odurzające. Wczoraj (24 marca) wieczorem w Szlichtyngowej w ręce wschowskich mundurowych wpadł 36-letni kierowca będący pod wpływem narkotyków z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mało tego pasażerem był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności od 2016 roku 25-latek z terenu Wschowy.

Jak poważne konsekwencja jazdy na podwójnym gazie lub pod wpływem narkotyków mogą spowodować kierowcy w których organizmie obecne są alkohol bądź środki odurzające nikogo nie trzeba o tym przekonywać.

Wczorajszego wieczoru (24 marca) kolejną pozycję w tabeli wschowskich dzielnicowych zajął kierowca osobowego BMW. Jego zachowaniu na drodze bacznie wyglądał się patrol dzielnicowych. Jak się okazało obawy mundurowych były słuszne. Mężczyzna w trakcie kontroli zachowywał się nienaturalnie i wykazywał symptomy osoby, która mogła wcześniej zażyć narkotyki. Przypuszczenia dzielnicowych potwierdził wykonany test narkotykowy, który wykazał obecność w organizmie amfetaminy i metamfetaminy. Mało tego w systemie policyjnym wyszło na jaw, że mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.

Dzielnicowi postanowili również przyjrzeć się pasażerowi. W wyniku sprawdzenia okazało się, że 25-letni mieszkaniec Wschowy poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności od 2016 roku.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przetransportowany do zakładu karnego.


 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie