Chciał wyłudzić odszkodowanie na ponad 33 tysiące złotych - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Chciał wyłudzić odszkodowanie na ponad 33 tysiące złotych

Data publikacji 22.03.2021

Wschowscy policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawili zarzut usiłowania wyłudzenia odszkodowania ponad 33 tysięcy złotych 36-letniemu mieszkańcowi gminy Wschowa. Mężczyzna w ubiegłym roku zgłosił do firmy ubezpieczeniowej zdarzenie drogowe. Jak się okazało uszkodzenia pojazdu całkowicie odbiegały od przedstawionej ubezpieczycielowi historii.

Historia miała swój początek 13 stycznia ubiegłego roku. Na infolinię jednej z firm ubezpieczeniowych zadzwonił 36- letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. Mężczyzna zgłosił, że kilka dni wcześniej, w godzinach późnowieczornych na trasie Hetmanice- Lgiń doszło do uszkodzenia pojazdu, którym podróżował. Z relacji zgłaszającego wynikało, że tego wieczoru intensywnie padał deszcz i podczas mijania się z jadącym środkiem drogi samochodem ciężarowym zjechał na prawą stronę i uderzył w barierę energochłonną.

Mężczyzna podał dokładnie uszkodzenia jakie powstały w jego pojeździe. Wstępnie wyceniono koszt naprawy osobowego audi na ponad 33 tysiące złotych. Dalsze czynności poczynione w sprawie, oględziny rzeczoznawcy wzbudziły podejrzenie co do prawdomówności zgłaszającego. W sprawę zaangażowany został również biegły sądowy z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego tak, aby jego opinia była jasna i nie wzbudzająca jakichkolwiek wątpliwości. Firma ubezpieczeniowa na podstawie zebranego materiału wstrzymała wypłatę odszkodowania.

Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni specjalizujący się w walce z przestępczością gospodarczą na podstawie zebranego materiału na początku marca bieżącego roku przedstawili mężczyźnie zarzut oszustwa. W miniony piątek (19 marca) do Sądu Rejonowego we Wschowie został skierowany przeciwko 36 - latkowi akt oskarżenia.

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie