Zatrzymany za kradzieże markowych perfum był poszukiwany - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Zatrzymany za kradzieże markowych perfum był poszukiwany

Data publikacji 02.03.2021

Za kradzieże perfum na sumę blisko 7,5 tysiąca złotych z jednej ze wschowskich drogerii odpowie 34 - letni mieszkaniec Złotoryi. Mężczyzna został zatrzymany pod koniec lutego w momencie kiedy próbował opuścić sklep nie płacą za schowany towar. W trakcie wykonywania czynności wyszło na jaw, że mężczyzna poszukiwany był przed wymiarem sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności i na początku lutego zdążył już dwukrotnie odwiedzić tą drogerię. 34 - latek trafił do policyjnego aresztu, skąd przewieziony został do zakładu karnego.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego bieżącego roku. Dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację dotyczącą ujętego na terenie drogerii mężczyzny, który próbował opuścić sklep z flakonami perfum nie płacąc za nie ponad 2 tysiące złotych.

Zaangażowani w sprawę policjanci wydziału prewencji w trakcie sprawdzania 34-latka pochodzącego z terenu powiatu złotoryjskiego ustalili, że mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowy w Złotoryi. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podjęte czynności w prowadzonym postępowaniu przez wschowskich kryminalnych, zabezpieczone zapisy z monitoringów pozwoliły na rozpoznanie tego samego mężczyzny przy kolejnych dwóch kradzieżach perfum, które miały miejsce na początku lutego. Łupem 34- latka padły również markowe perfumy na duże kwoty.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży na łączną kwotę blisko 7,5 tysiąca złotych.

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty, po czym przetransportowany został do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.


 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie