Akcja zbiórki krwi zakończona sukcesem - dziękujemy! - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Akcja zbiórki krwi zakończona sukcesem - dziękujemy!

Data publikacji 25.02.2021

Blisko 14 litrów krwi w niespełna cztery godziny oddało trzydziestu pięciu krwiodawców w trakcie wczorajszej zbiórki krwi, która odbyła się przed siedzibą wschowskiej policji. W akcji uczestniczyli policjanci, pracownicy policji, jak i mieszkańcy powiatu wschowskiego, za co serdecznie dziękujemy. Kolejna zbiórka zaplanowana jest na 26 maja 2021 roku na godz. 9.00.

Wczoraj (24 lutego) o godzinie 9.00 przed siedzibą wschowskiej Policji stanął mobilny punkt poboru krwi z zielonogórskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Policyjne akcje już na stałe wpisały się w harmonogram wschowskiej policji i centrum krwiodawstwa. W minionym roku 2020 zostaliśmy wyróżnieni przez RCKiK w Zielonej Górze „Certyfikatem Firmy Promującej Oddawanie Krwi”.

W działania zaangażował się powstały w styczniu Klub Honorowego Dawcy Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie. Osoby zainteresowane miały wczoraj możliwość wstąpienia do klubu.

Wczorajsza frekwencja, zaangażowanie wszystkich dawców pokazuje, że nie jesteśmy obojętni i solidaryzujemy się w przypadku problemów, które dotykają całego naszego społeczeństwa.

W tym roku odbędą się jeszcze trzy zbiórki krwi. Najbliższa 26 maja o godzinie 9.00, następne 26 sierpnia i 24 listopada.

Osoby zainteresowane, naszych stałych uczestników, którzy pojawiają się u nas za każdym razem serdecznie zapraszamy i dziękujemy za włączanie się do naszych akcji, dzięki którym możemy pomóc potrzebującym, a niekiedy nawet i przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.


 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie