Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania wschowskich dzielnicowych doprowadziły do zatrzymania sprawcy włamania i odzyskania wartego ponad 10 tysięcy mienia

Data publikacji 21.01.2021

Do policyjnego aresztu trafił 28 - letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, który pod osłoną nocy (19/20 stycznia) włamał się do sklepu spożywczego w pobliskiej miejscowości. Przybyli na miejsce wschowscy dzielnicowi już po kilku minutach wytypowali sprawcę. Zaskoczony wizytą dzielnicowych zaspany 28 - latek nie zdążył jeszcze dobrze ukryć towaru. Łupem padło kilkaset paczek papierosów, alkohol, artykuły spożywcze oraz pieniądze. Mężczyzna chcąc zatrzeć ślady ukradł również kamerę monitoringu. Straty wstępnie wyceniono na ponad 10 tysięcy złotych.

O włamaniu do sklepu spożywczego powiadomiła dyżurnego wschowskiej policji z samego rana (20 stycznia) właścicielka małego marketu mieszczącego się w pobliskiej miejscowości. Zgłaszająca oświadczyła, że po wejściu do lokalu sklepowego zauważyła, że pomieszczenie zostało splądrowane i zniknął towar w postaci dużej ilości paczek papierosów, tytoniu. Z półek natomiast zniknęły: butelki alkoholu, kawy, słodycze, artykuły spożywcze oraz pieniądze. Zaangażowani w sprawę wschowscy dzielnicowi w wyniku szybko podjętych czynności, analizie pozostawionych śladów na miejscu, w tym zapisu sylwetki zamaskowanego włamywacza wytypowali mężczyznę, który wszedł do środka przez małe okienko znajdujące się nad drzwiami na zapleczu budynku.

Nie zwlekając ani chwili dłużej udali się do miejsca gdzie mógł przebywać 28 – letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. Mężczyzna był zaskoczony „niezapowiedzianą wizytą dzielnicowych”. W miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli skradziony towar, którego nocny włamywacz nie zdążył ukryć. Mężczyzna chcąc zatrzeć ślady swojego działania ukradł również kamerę monitoringu.

Na miejscu 28 - latek przyznał się dzielnicowym do włamania. Policjanci odzyskali kilkaset paczek papierosów, tytoniu, artykuły spożywcze, chemiczne oraz pieniądze.

Straty zostały wycenione wstępnie na ponad 10 tysięcy złotych.

28 - latek trafił po policyjnego aresztu. W najbliższym czasie zostanie przedstawiony mu zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie