Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Służyć i pomagać” - Dzielnicowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby nieporadne życiowo

Data publikacji 09.11.2020

Wschowscy policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Mundurowi sprawdzają opuszczone zabudowania, tereny ogródków działkowych, wiaty i przystanki autobusowe. Wszędzie tam gdzie mogłyby schronić się przed zimnem osoby bezdomne, nieporadne życiowo, bądź upojone alkoholem. Apelują również do mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby przebywające w warunkach zagrażających ich życiu.

W ostatnich dniach znacznie obniżyła się temperatura, a chłody stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych życiowo, w podeszłym wieku oraz osób upojonych alkoholem.

Dla wschowskich policjantów to czas wzmożonych kontroli miejsc gdzie mogłyby schronić się przed zimnem osoby z tej właśnie grupy ryzyka.

Policjanci w szczególności dzielnicowi w swoich rejonach służbowych monitorują ten problem społeczny. Cyklicznie kontrolują przystanki, dworce, opuszczone budynki, czy tereny ogródków działkowych szukając osób wymagających pomocy.

Informują o możliwościach pobytu w tym niekorzystnym, zagrażającym życiu i zdrowiu okresie w schroniskach dla osób bezdomnych, noclegowniach.

Poza wychłodzeniem pojawiają się jeszcze kolejne zagrożenia, a mianowicie pożary i zatrucia tlenkiem węgla o których niejednokrotnie zimą informują media.

Policjanci pierwszego kontaktu apelują również o zwracanie uwagi na osoby, które pojawiły się, których wcześniej nikt nie widział, a styl ich życia wskazuje na to, że mogą potrzebować pomocy.

Nie bądźmy obojętni. Informujmy o takich sytuacjach. Każde takie zgłoszenie będzie przez nas skrupulatnie sprawdzane.

Zadzwoń 112 i zgłoś, a my się tym zajmiemy.


 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie