Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aby, sezon letni 2019 był bezpieczny- spotkanie służb

Data publikacji 18.06.2019

Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wschowskiego, osób wypoczywających nad naszymi jeziorami było priorytetem dzisiejszego spotkania. Sezon letni 2019 już blisko, dlatego też współpraca i ustalenia wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jest niezwykle ważne.

Sezon letni 2019 już blisko, dlatego też dzisiejsze spotkanie ukierunkowane było na ustalenia dotyczące wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa zarówno mieszkańców powiatu wschowskiego, jak i turystów, którzy planują wypoczynek nad naszymi jeziorami.

Wspólne patrole rowerowe policjantów i strażników miejskich już w najbliższym czasie pojawią się w centrum Wschowy, Sławy, w parkach miejskich, rejonach trudno dostępnych dla radiowozów.  Na drogi wyjadą policyjne motory, na wodach już działają i działać będą policyjni wodniacy wspierani ratownikami wodnymi  WOPR, RWS Sława.  

W ten sposób mundurowi nie tylko będą oddziaływać prewencyjnie swoją obecnością, reagować będą na wszelkie naruszenia obowiązujących przepisów prawa w szczególności wobec osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych, zakłócających ład i porządek publiczny, kąpiących się w miejscach niebezpiecznych, korzystających w sposób niewłaściwy ze sprzętów wodnych.

Na rowerach pojawią się również dzielnicowi realizujący założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”.  Ten niecodzienny sposób pełnienia służby umożliwi mieszkańcom bezpośredni dostęp do policjanta pierwszego kontaktu. Osoby zainteresowane będą mogły podejść, poprosić o pomoc czy interwencję w różnych sprawach lub przekazać swoje sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.

Omówiono najbliższe imprezy masowe, które uwzględnione zostały w harmonogramie  imprez „Lato 2019”, jak również realizację zabezpieczenia imprez, które odbyły się.

Już niedługo rozpoczną się kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, które tegoroczne wakacje spędzać będą nad naszymi akwenami w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

Powrót na górę strony