Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola autobusu= bezpieczna podróż

Data publikacji 01.06.2014

Wschowscy policjanci regularnie kontrolują autobusy, którymi na wycieczki mają jechać nasze dzieci. Od początku roku wschowscy policjanci skontrolowali 133 autokary, a od początku maja już 26. Rodzice, opiekunowie przed wyjazdem najmłodszych na wypoczynek mogą zgłaszać chęć skontrolowania autokaru w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie. Nie zawsze bowiem stan techniczny pozwala na bezpieczną podróż.

Kontrole autobusów są prowadzone cały rok, lecz w okresie wiosenno-letnim wyjazdów jest najwięcej. Autokarami najczęściej podróżują najmłodsi, dlatego chcąc mieć pewność, że szczęśliwie dojadą, warto kontrolę pojazdu zgłosić policjantom. Oprócz stanu technicznego funkcjonariusze sprawdzą stan trzeźwości kierującego. Nie trzeba przypominać, jak ważne jest to dla bezpieczeństwa podróżujących. Kilkuminutowa kontrola może zapobiec tragedii.

Wschowscy policjanci od początku roku skontrolowali 133 autokary. Od początku maja już 26. Aby mieć pewność co do stanu technicznego autokaru, który ma przewieźć nasze dzieci do miejsca wypoczynku w sposób bezpieczny warto to sprawdzić. Wystarczy kilka dni wcześniej przed planowaną wycieczką zgłosić osobiście bądź telefonicznie taką chęć w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie pod numerami 655408220, 655408211.

Powrót na górę strony