Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z amfetaminą podczas kontroli

Data publikacji 17.09.2018

W minionym tygodniu wschowscy policjanci Wydziału Prewencji w miejskim parku zatrzymali młodego mężczyznę, który w kieszeni spodni miał schowaną sproszkowaną substancję. Czujność mundurowych kolejny raz nie zawiodła. Po jej zbadaniu okazało się, że było to prawie 17 gramów amfetaminy. 27 – latek na wniosek prokuratury, decyzją sądu trafił do aresztu

W miniony wtorek (11 września) wschowscy policjanci Wydziału Prewencji podczas parolu jednego z miejskich parków we Wschowie zauważyli w okolicach ławki parkowej trzech młodych mężczyzn. Zachowanie jednego z nich diametralnie uległo zmianie, kiedy to młody mężczyzna zauważył zbliżający się w ich stronę patrol policji. Podczas rozmowy z mundurowymi mężczyzna zachowywał się nienaturalnie. Policjanci postanowili to sprawdzić. W kieszeni 27 - latka znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Po zbadaniu substancji okazało się, że było to blisko 17 gramów amfetaminy. Młody mieszkaniec Wschowy został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do posiadania i udzielenia dzień wcześniej 6 gramów tego narkotyku dwóm swoim klientom.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił na wnioskowanie przez prokuraturę środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd na posiedzeniu, które odbyło się 13 września b.r. przychylił się do wniosku prokuratury. 27- latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

 


 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

 

 

 

Powrót na górę strony