Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zanim wsiądziesz za kółko, sprawdź swoją trzeźwości w Komendzie

Data publikacji 27.03.2017

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie dysponuję nowym sprzętem badającym trzeźwość, które w kilkanaście sekund pozwoli nam wsiąść za kółko, czy poleci nam zaczekać z podróżą. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze i dostępne przez całą dobę.

Urządzenia badające naszą trzeźwość znajdujące się w punktach recepcyjnych, poczekalniach komend, komisariatów Policji w całym kraju, nie są już rzadkością. Wychodząc ku oczekiwaniom społeczeństwa urządzenia są wymieniane na coraz to lepsze i prostsze w obsłudze. Tak, aby zainteresowana osoba mogą bez żadnych problemów sama z niego skorzystać, nie angażując innych osób.

W punkcie recepcyjnym wschowskiej Komendy Policji na ścianie zamontowane zostało nowe urządzenie stacjonarne- ALKOMAT, które dosłownie w kilka sekund określi naszą trzeźwość. Z urządzenia skorzystać można w każdej chwili, dostępne jest przez całą dobę, w każdy dzień tygodnia.

Urządzenie użyczone zostało przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim, tak jak drugie urządzenie przenośne Alkomat iBlow, który skierowany został do Posterunku Policji w Szlichtyngowej.

Zachęcamy do korzystania z tych Alkomatów, które właśnie dla „niepewnych” swojej trzeźwości kierowców zostały użtyczone, po to aby ograniczyć skutki jakie pociąga za sobą zachowanie na drodze pijanego kierowcy.

 

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

 

Powrót na górę strony