FUNKCJONARIUSZE POŁĄCZYLI SIŁY I PRZYGOTOWUJĄ DZIECI I MŁODZIEŻ DO BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH
Policja, Państwowa Straż Pożarna oraz Straż Miejska ruszyli na spotkania z grupami przedszkolnymi i szkolnymi przygotowując dzieci i młodzież do zbliżających się dużymi krokami ferii. Przez zabawę, dialogi, zagadki przypominane są podstawowe zasady bezpieczeństwa, zarówno podczas pobytu w domu, jak i w trakcie korzystania z zimowych atrakcji na świeżym powietrzu.
Wschowscy, sławscy policjanci realizują cykl spotkań z uczniami powiatu wschowskiego w ramach realizacji programu prewencyjnego„Bezpieczne Ferie 2024”, "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Zimowe wakacje w województwie lubuskim ruszają dopiero od 12 lutego, ale dla policjantów sezon zimowych odwiedzin grup szkolnych i przedszkolnych już w pełni. W trakcie spotkań dzieci przypominają sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, które niejednokrotnie przeplatane są historiami z życia dzieci, jak i członków ich rodzin.
Na spotkaniach omawiane są również zasady bezpieczeństwa podczas zaplanowanych śnieżnych atrakcji. W ramach akcji ”Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” mundurowi zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „ŚNIEŻNY DEKALOG” promującym bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia.
W trakcie wizyt w szkołach policjanci zachęcają do zgłaszania autokarów wycieczkowych do kontroli przed podróżą.
Każde takie spotkanie jest świetną okazją do omówienia spokojnego pobytu na feriach, zarówno tych w domu, jak i na zimowisku. Dzieci za każdym razem śmiało dzielą się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i przede wszystkim obszerną wiedzą jaką już nabyły chodząc do przedszkola, szkoły.
W spotkania organizowane w szkołach włączyła się również Państwowa Straż Pożarna oraz Straż Miejska.
Straż Miejska na spotkaniach omówiła zagadnienia związane z ekologią oraz z zapewnieniem odpowiedniej opieki dla naszych czworonożnych przyjaciół w okresie niesprzyjającej aury zimowej.
Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przybliżyli zagrożenia wynikające z niebezpiecznych zachowań na zamarzniętych zbiornikach wodnych, omówili sytuacje jak się zachować podczas załamania kry lodowej oraz zaprezentowali udzielanie pierwszej pomocy. Z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży odbył się pokaz resuscytacji krążeniowo oddechowej .