Aktualności

„Bezpieczna powiatowa” na wschowskich drogach

Data publikacji 09.11.2023

Wschowscy policjanci ruchu drogowego od samego rana ruszyli na drogi powiatu wschowskiego z akcją nad nazwą „Bezpieczna powiatowa”. Działaniom, które są realizowane przez policjantów ruchu drogowego przyświecają cele, które mają realnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, i przede wszystkim zwiększyć poziom poczucia bezpieczeństwa wśród wszystkich użytkowników dróg.

Bezpieczna powiatowa” to nowa akcja prowadzona przez policjantów ruchu drogowego.  Działania mają na celu eliminowanie z naszych dróg kierowców, którzy bagatelizują obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Kierowców, którzy zapominają o kulturze jazdy, jak i tych co za mocno wciskają pedał gazu. Policjanci w radiowozach oznakowanych i tych nieoznakowanych monitorują stan bezpieczeństwa na naszych drogach, reagując na kierowców łamiących przepisy drogowe.

Mundurowi reagować będą na kierowców, którzy nie będą stosować się do znaków ograniczających dopuszczalną prędkość w obszarach zabudowanych, jak również kierowców wyprzedzających na „trzeciego”, nieudzielających pierwszeństwa przejazdu. W trakcie kontroli drogowych sprawdzana również będzie trzeźwość kierowcy oraz stan techniczny pojazdu.

Takie działania mają realnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na naszych drogach. Mają za zadanie zwiększenie poziomu poczucia bezpieczeństwa wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony