Wjechał tirem w budynek marketu - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechał tirem w budynek marketu

Data publikacji 03.11.2020

Wczoraj (02 listopada) w południe we Wschowie kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad autem i z impetem wjechał w budynek marketu. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Poważnemu uszkodzeniu uległa konstrukcja budynku, z którego ewakuowano klientów i pracowników marketu. Ruchu na drodze krajowej nr 12 był utrudniony. Wschowscy policjanci ruchu drogowego obsługiwali to zdarzenie drogowe i czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników drogi. Kierowali ruchem, uwzględniając w szczególności bezpieczeństwo pieszych.

Wczoraj (2 listopada) tuż przed południem policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o tym, że w ścianę budynku jednego ze wschowskich marketów mieszczących się przy drodze krajowej nr 12 wjechał tir. Warunki atmosferyczne były niekorzystne i padał deszcz. Przybyli na miejsce policjanci ruchu drogowego nie mieli wątpliwości, że przyczyną zdarzenia drogowego były utrata panowania nad pojazdem i nadmierna prędkość. Rozpędzona ciężarówka uszkodziła barierki energochłonne, pokonała skarpę i z całą siłą uderzyła w budynek sklepu. Konstrukcja obiektu uległa poważnemu uszkodzeniu.

Podjęto szybko  decyzję o ewakuacji wszystkich osób przebywających w markecie i jego zamknięciu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca 33 – letni mieszkaniec powiatu konińskiego był trzeźwy.

Wschowscy policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, którzy przyglądali się temu niecodziennemu zdarzeniu. Mundurowi pomimo dużego natężenia ruchu wynikającego ze wczesnych godzin popołudniowych kierowali płynnie ruchem na drodze krajowej nr 12.

Na miejsce przybyły również zastępy wschowskiej straży pożarnej, pomoc drogowa. Dzięki szybkim i świetnie skoordynowanym działaniom wszystkich służb samochód ciężarowy po trzech godzinach był wyciągnięty ze ściany budynku. Uszkodzony poważnie obiekt został zabezpieczony.

Tuż po godzinie 15.00 również w ciągu drogi krajowe nr 12 doszło do kolejnej kolizji drogowej, której przyczyną również była niedostosowana prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Kierujący osobowym chevroletem 28 - letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego wjechał w tył poruszającej się przed nim toyoty, którą podróżował 29 - letnim mieszkaniec powiatu rawickiego.


 

komisarz Maja Piwowarska


 

  • działania służb
  • działania służb
  • działania służb
  • działania służb
  • działania służb
  • działania służb
  • działania służb